Vrabcakblog:)

Žiju, směji se i pláču, přemýšlím a sem tam o tom něco napíšu

Díky za rok 2015

Milí čtenáři (ať už pravidelní či příležitostní) mého blogu. Při pohledu na datum posledního příspěvku si říkám, že vám nejspíš dlužím malou omluvu.


Smutná

Báseň jednoho osamělého večera


Požehnání, ne prokletí

Být matkou dítěte se specifickými potřebami je úkol (jak jinak) specifický. Jsou matky, které to zvládají s obrovským vnitřním klidem a silou, s optimismem a nadějí v "lepší zítřky". Pak jsou ty, které to zvládají. A konečně matky, které to…


K miminkům nedávají záruční listy

Jsou věci, na které se prostě připravit nejde...


Nejmenší sestřička církve svaté

Sestra Beata. Sestřička. Nikdy jsme jí jinak neřekli. Nejstarší sestra mojí babičky, tedy moje prateta, řeholnice – dominikánka. Jako děti jsme se těšívali, že když přijede sestřička, bude mít pro nás určitě nějakou dobrotu:)


První lžička

A je to tu. Vašemu drobečkovi už mléčná strava nestačí, je na čase začít s něčím pořádnějším. Jak na to, aby vaše pokusy s krmením divé zvěře přežila nejen divá zvěř, ale hlavně vy sami?


Tříměsíční bilance

Spolupráce na Božím stvořitelském díle je jistě nádherný, ale nesmírně náročný úkol.


Šest týdnů

Jestli byl vstup do manželství pro mě obratem o 180 stupňů, pak stát se matkou je obratem o 180 stupňů a vzhůru nohama k tomu:)


Zázrak jménem Monika

Svědectví o největším zázraku v našem společném životě


Co není manželství

Před časem se pod jedním článkem rozpoutala poměrně obsáhlá diskuze, která vedla postupně až k otázce, co je manželství. To mě přimělo zamyslet se nad tím, co je manželství pro mě.