Vrabcakblog:)

Žiju, směji se i pláču, přemýšlím a sem tam o tom něco napíšu

rubrika Příběhy malého velkého manželství

Valentýnské poděkování mému muži

Máme tu opět Národní týden manželství. Ten je vyhlašován každoročně v únoru, vždycky v týdnu kolem svátku Svatého Valentýna. Tento den, kromě toho, že je tzv. svátkem zamilovaných, má konkrétně pro mě a mého muže ještě jeden osobnější význam. Přesně…


Jak nám svatý Josef sehnal byt

Předchozí článek (velikonoční přání nepočítaje) byl o tom, co prožíváme těžkého. V některých věcech to nemáme jednoduché a občas jsou dny, kdy padám “na hubu” z vyčerpání fyzického i psychického (a ani brambůrky a kafe to nezachrání). Ale zároveň…


Manželství ze dřeva

Skoro se tomu ani nechce věřit, ale v pátek tomu bylo už pět let, co jsme si před oltářem slíbili lásku, úctu a věrnost.


Život v krabicích

Za poslední dobu je to tady na blogu trochu opuštěné. Ne, že by se nedělo nic, o čem by nešlo psát. Ale děje se toho tolik, že na to psaní o tom už nezbývá času ani sil. Proto jen ve stručnosti, jak teď žijeme.


Zázrak jménem Monika

Svědectví o největším zázraku v našem společném životě


Co není manželství

Před časem se pod jedním článkem rozpoutala poměrně obsáhlá diskuze, která vedla postupně až k otázce, co je manželství. To mě přimělo zamyslet se nad tím, co je manželství pro mě.


Můj muž a zázraky

,,Existují dva způsoby, jak žít život. Ten první je myslet si, že nic není zázrak. Ten druhý je myslet si, že všechno je zázrak." (A. Einstein)


Dobrodružství!

Myslíte si, že manželství je nuda?


Růžové manželství

Nedávno se mi nezávisle na sobě dostaly do rukou dvě knížky o vztazích a manželství. Jejich autoři se shodovali v jednom: Na začátku, když říkali ano své vyvolené, si ani v nejmenším nemysleli, že manželství může být tak těžké.


Manželé bez "novo"

Tak, a je to tady. Dnem 15. 9. 2013 jsme se přestali řadit mezi novomanžele, abychom úspěšně zapluli do řad "jenom" manželů.


Křehká bytost

Síla žen spočívá v tom, že se prezentují jako slabé pohlaví. (A. Schopenhauer)


Malý byt = malé štěstí?

„A jak velký že ten byt máte?“ „Jedna plus jedničku.“ „No, tak to je hodně malé, neuvažujete o něčem větším?“


Manželství je dřina

Stačí "mít rád" a pak už jde všechno samo... Nebo ne?


Mě bolejí nožičky

Měli jsme na víkend "půjčené" děti. Teta se strýcem si chtěli odpočinout, tak jsme se starali o sestřenky - dvojčata, o kterých už pravidelní čtenáři tohoto blogu mnohé slyšeli:)


Konkrétní skutky lásky

Většina lidí vstupuje do manželství s tím, že druhého miluje. Nevěsta chce být šťastná vedle svého ženicha a zároveň jej činit šťastným a naopak. Ale jak na to?


Manželství je když...

Člověk toho spoustu prožívá a spousta věcí ho napadá, když si tak žije v tom svazku manželském. A tak si říkám, že manželství je, když...


Jak jezdili do Prahy

Ona a on. On a ona. Slovo dalo slovo a od Valentýna jsou z nich spoluchodící oni.


Jak to všechno začalo...

Ona a on. On a ona. Dva lidé, dvě cesty, které se spojily v jednu...


Příběhy malého velkého manželství

Nový životní stav si žádá novou rubriku:)


Jak je důležité mít spokojeného manžela

Malá úvaha o jednom malém velkém manželství:)